FORUM TERENOWO.PL: Jaki antywirus? - FORUM TERENOWO.PL

Skocz do zawartości

Nasze terenówki

IMG_1480.jpg

Jeep Wrangler Szczęściarz (1993)

Właściciel: Laska 

Dodano: 27 czerwiec 2011 - 08:32
IMG_07911.jpg

Mitsubishi Pajero (2009)

Właściciel: Darek T1 

Dodano: 22 luty 2011 - 11:29
DSCN0300_zmniejszacz-pl_78144.jpg

GAZ 69 (1977)

Właściciel: 4x4blotnik 

Dodano: 15 wrzesień 2011 - 05:56
DSC_0342.JPG

Chevrolet K1500 (1980)

Właściciel: Trasek-off-road 

Dodano: 08 czerwiec 2012 - 02:15
samurai_orange.jpg

Suzuki Samurai-Orange (2012)

Właściciel: Qcyk 

Dodano: 18 czerwiec 2012 - 09:31
Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Jaki antywirus?

#1 Użytkownik jest niedostępny   Phulla 

• Newbie
  • Pip
  • Grupa: Members

Napisany 15 listopad 2017 - 04:29

Używam Avasta Free, a mam dostęp do innych darmowych programów oraz pakietu bezpieczeństwa UPC, warto coś zmieniać?

Witam,
Zastanawiam się jaki antywirus będzie najlepszy.
Aktualnie używam Avasta Free i nie mam do niego pretensji. Ponadto jestem ,,świadomym użytkownikiem'', więc raczej czułem się bezpieczny. Nie wykrywam praktycznie żadnych zagrożeń, ale też zasadniczo wydaje mi się, że wynika to z tego że korzystam z zaufanych źródeł, a nie słabości oprogramowania.

Jednak czas mija, Avast już może nie jest tak świetny jak niegdyś, a UPC udostępniło mi w ramach umowy pakiet bezpieczeństwa na 3 stanowiska (darmowy). Pakiet ten zawiera antywirus f-secure i jakieś inne pierdoły, czyli realnie jest to antywirus płatny.

Pod swoją bezpośrednią kontrolą mam 4 urządzenia na Windowsie, na jednym to f-secure już zainstalowałem, na reszcie jest Avast Free. Na swoim osobistym laptopie zapewne zostanę na Avaście.

Pytania moje brzmią:
- Czy warto wymienić Avasta Free na ten pakiet UPC? Tzn. jak to ma być zmiana wykrywalności z 99,6 na 99,8 to nie chcę się w to bawić. Wszystkie urządzenia regularnie kontroluję, czasem skanuję np. skanerem Eset online czy czymś takim.
- Czy warto wymienić Avasta na inny darmowy program?
- Czy warto wzmocnić ochronę na PC, np. dodać jakiegoś firewalla czy coś?

W celu uzyskania odpowiedzi przeszukiwałem już Internet, ale pełno opinii ,,jak płatne to lepsze'', ,,Avast mnie zbawił'' etc., brak realnego, obiektywnego i rzetelnego porównania tych opcji, wskazania alternatyw czy wytłumaczenia dlaczemu akurat np. Avast+FW Comodo. Poza tym Avast jest najbardziej popularny, więc opinie są bardzo niezrównoważone.
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   ferrari 

• Newbie
  • Pip
  • Grupa: Members

Napisany 15 listopad 2017 - 05:38

Możesz zainstalować firewalla ale wybór odpowiedniego antywirusa będzie najważniejszy. Jakbyś chciał zainstalować jakiegoś innego to możesz się posłużyć tym rankingiem https://www.morele.n...ywirusow/1228/. Na pewno znajdziesz coś fajnego.
0

Prześlij ten temat:

Strona 1 z 1