FORUM TERENOWO.PL: Reklamowanie butów niezgodnych z umową - FORUM TERENOWO.PL

Skocz do zawartości

Nasze terenówki

IMG_2911_tonemapped-001.jpg

Suzuki Samurai Czarne Maleństwo (2013)

Właściciel: Czesio 

Dodano: 23 grudzień 2013 - 08:09
a.jpg

Suzuki Vitara (1998)

Właściciel: Rzemyk 

Dodano: 22 styczeń 2011 - 10:22
Samurai Radwag.JPG

Suzuki Samurai (2011)

Właściciel: RAFCO 

Dodano: 29 sierpień 2011 - 09:14
101_0475.jpg

suzuki sj420 sj410 (1986)

Właściciel: 4x4 Miastko Team 

Dodano: 10 październik 2011 - 10:19
IMG_4191.JPG

Mitsubishi Pajero T2 (2002)

Właściciel: Krawiec 

Dodano: 24 luty 2011 - 05:53
Wielu kupujących doświadczyło takiej sytuacji w życiu, gdy w czasie użytkowania butów doszło do ich uszkodzenia. Wady mogą być różnorodne, może to być chociażby dziurawa podeszwa, odklejenie się podeszwy czy też materiału i dziesiątki innych. Z reguły większość ludzi po prostu wyrzuca takie obuwie. Niemniej jednak, jeżeli buty nie kwalifikowały się do najtańszych, przykładowo kosztowały kilkaset złotych, wtedy nie jest wcale z łatwością odpuścić, gdyż zgodnie z prawem należy reklamować buty, a sprzedający musi reklamację uznać. Jeśli sprzedawca, mimo kwalifikujących do reklamacji niezgodności nie chce jej uznać, w takim przypadku niezbędne jest skorzystanie z usług eksperta, którym jest rzeczoznawca obuwia.

Kiedy trzeba pójść do rzeczoznawcy?

Opinia rzeczoznawcy jest potrzebna, jeżeli sprzedawca nie chce nawet słuchać o przyjęciu reklamacji. W takim wypadku kupujący powinien udać się do rzeczoznawcy, żeby ten wydał stosowną opinię odnośnie obuwia i jego wad. Opinia taka nie jest usługą drogą, w związku z tym skorzystać z takiego rozwiązania oczywiście warto, żeby móc dopiąć swego, inaczej mówiąc zmusić sprzedawcę do uznania reklamacji. Reklamacja obuwia musi być wykonana w odpowiedni sposób, w związku z tym skorzystanie z opinii rzeczoznawcy jest niezwykle pomocne w takiej sytuacji. Opinia pozwoli nam poznać przyczyny powstania wad, które należy przedstawić sprzedawcy. Takie precyzyjne przygotowanie się do rozmowy już jest dla wielu sprzedawców sygnałem, iż konsument będzie walczył o reklamację, zatem z reguły sprzedawcy po prostu ją przyjmują, zatem warto pokusić się o taką pomoc przy reklamacji obuwia.

Opinia - czy za każdym razem jest korzystna dla klienta?
Niestety nie. Zdarza się, iż Klienci chcą, aby rzeczoznawca napisał to co sobie oni wymyślą. Rzecz jasna nie jest to możliwe, dlatego że ekspert ten ocenia faktyczny stan obuwia. Musi on więc przygotować opinię, która będzie zgodna z rzeczywistością.


Co gwarantuje reklamacja?
Jeśli obuwie w rzeczywistości, według opinii opiniodawcy, jest niezgodne z umową i da się je zareklamować, każdy powinien wiedzieć, jak wygląda ewentualne postępowanie. Potwierdzona reklamacja butównie musi wcale łączyć się z wymianą obuwia na nowe. Handlarz może bowiem zaoferować naprawę butów, jeśli jest ona możliwa. Z reguły jednak buty są po prostu wymieniane na nową parę. Jeśli jednakże nie ma takiej szansy, w takiej sytuacji sprzedawca może wybrać jedno z dwóch rozwiązań – może albo zniżyć cenę obuwia, albo tez zwyczajnie zwrócić pieniądze klientowi.

Gdzie poszukiwać rzeczoznawców?
Najmniej skomplikowanym oraz najszybszym sposobem jest rzecz jana skorzystanie z internetu. Po wpisaniu właściwego hasła wyszukać można wielu rzeczoznawców blisko swojego miejsca zamieszkania. Wybierając eksperta, warto wybrać specjalistę, który posiada kompetencje jako biegły sądowy obuwie. Dzięki temu w sytuacji walki o swoje prawa na drodze sądowej, walka ta będzie bardziej skuteczna i szybsza. Rzeczoznawców można także znaleźć dzwoniąc wprost do Inspekcji Handlowej, tam przekażą nam kontakt do najbliższego naszego miejsca zamieszkania rzeczoznawcy obuwia.
0
  Like

0 komentarzy do tego wpisu

Przekierowania [ URL ]

Brak przekierowań na ten wpis

Kwiecień 2020

P W Ś C P S N
  12 3 45
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Ostatnie wpisy

Odnośniki mojego bloga